Vastutustundlik mängimine

Enamike inimeste jaoks on online kasiinos mängimine see, mis mäng peakski olema– lõbus ajaviide. Ent kahjuks mõne inimese jaoks võib mängust pika aja jooksul kujuneda sõltuvus. Ent vastutustundlik mängimine peaks olema oluline teema kõigile mängijatele, mitte üksnes neile, kellel on hasartmängusõltuvus või kes tunnevad, et neil on oht sõltuvuse tekkeks.

Meie soov on, et veebikasiinos mängimine oleks Sinu jaoks nauditav ja seepärast kirjeldame oma saidil vaid neid seaduslikke ja ausaid online kasiinosid, kes austavad vastutustundliku mängimise põhimõtteid.

Kõigis meie soovitatud seaduslikes Eesti online kasiinodes on sul võimalik:

 • Seada endale sissemaksepiiranguid – saad endale määrata nii päeva- kui ka kuulimiite ja lisaks võid piirata ka iga üksiku sissemakse suurust.
 • Vaadata oma mänguajalugu – selleks, et oma tegevusel silm peal hoida, saad jälgida sissemaksete ja väljamaksete saldot.
 • Oma konto ajutiselt sulgeda – ajutise sulgemise periood võib olla 24 tunnist 6 nädalani.
 • Enesevälistus määrata – saad oma konto blokeerida ja endale konkreetses veebikasiinos mängimise pikaks ajaks keelata. Enesevälistuse periood võib ulatuda kuuest kuust viie aastani
 • Seada automaatmängu juhtsätted – kui Sulle meeldib online kasiino mängude mängimisel kasutada automaatmängufunktsiooni, palutakse sul enne mängu algust määrata kaotuse- ja võidulimiit.

Kas hasartmängude mängimine on sinu jaoks lõbu või piin?

Selleks, et aru saada, kas online kasiinos mängimine on sinu jaoks endiselt mõnus ajaviide või pigem kontrolli alt väljuma kippuv sundmõte, küsi endalt järgmisi küsimusi:

 • Kas veedad vahel pikki tunde üksinda arvuti ees hasartmänge mängides ja jätad sellepärast mõne töise või koduse kohustuse täitmata?
 • Kas oled tundnud, et pead sama põnevuse saavutamiseks üha suuremaid panuseid tegema?
 • Kas tunned, et pikaaegne online kasiinost eemal olemeine põhjustab sulle tujukõikumisi ja ärevust ning muudab sind kergesti ärrituvaks?
 • Kas sa mängid selleks, et põgeneda igapäevamurede eest?
 • Kas oled kunagi kellelegi väitnud, et võitsid kasiinos mängides, kuigi sa tegelikult kaotasid?
 • Kas oled kunagi püüdnud edutult vähendada aega või rahasummat, mille sa hasartmängudele kulutad?
 • Kas oled püüdnud oma hasartmängukire rahuldamiseks seadusvastaseid tegusid toime panna?
 • Kas oled kunagi avanud online kasiino saidi lihtsalt selleks, et püüda eelmisel päeval saadud kaotusi tagasi teenida?
 • Kas oled enda jaoks oluliste inimeste eest online kasiinos mängimist varjunud?
 • Kas oled kuskilt veebikasiinos mängimiseks raha laenanud ja hiljem tagasimaksetega hätta jäänud?
 • Kas oled kunagi midagi maha müünud, et kasiinos mängimiseks raha saada?
 • Kas murrad vahel pereliikmetele või sõpradele antud lubadusi, et saaksid hasartmänge mängida?

Kui vastasid ühele või mitmele küsimusele jaatavalt, võib sul olla hasartmängusõltuvus. Kui tunned, et ei saa probleemi lahendamisega üksi hakkama, siis räägi mõne lähedase sõbraga või pöördu nõu saamiseks Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskuse poole. Nõustamiskeskusega saad ühendust telefonil 15410 või meiliaadressil info@15410.ee.

Mida teha, kui tunned, et Sul on mängimisega probleeme?

Esmalt olema enda vastu aus ja tunnistama endale, et Sul on probleem, millega tuleb tegeleda. Pärast seda saad astuda esimesi samme, et vältida asja hullemaks muutumist. Kui tunned, et olukord on tõsine, saad endale kodanikuportaalis eesti.ee kuni kolmeaastase hasartmängukeelu seada. Seda keeldu ei saa pärast kinnitamist enne lõpptähtaega tühistada ja selle seadmisel on sul keelatud mängida nii kasiinomänge, spordiennustust kui ka lotot. Kui tunned, et keeluseadmine pole ehk vajalik, võid otsida ka spetsialistide abi või rääkida murest oma sõpradega. Abiküsimist pole vaja karta – see pole häbiasi! Praktilisi näpunäiteid mänguharjumuste kontrolli all hoidmiseks

 1. Palu mõnelt usaldusväärselt sõbralt-tuttavalt abi oma rahaasjade haldamiseks või eelarve planeerimiseks.
 2. Piira oma sissemaksete suurust ja online kasiinos veedetavat aega. Kõigis meie soovitatud veebikasiinodes on sul võimalus oma mänguaega ja eelarvet piirata.
 3. Premeeri ennast kasiinovabade perioodide eest ja osta säästetud rahaga endale või perele mõni kingitus.
 4. Kui miski muu ei aita tõmba hasartmängudele lõplikult joon alla. Blokeeri oma konto kõigil mängusaitidel, kus mängid. Kui Sa arvad, et blokeerimine on sinu jaoks parim valik, siis soovitame Sul seada endale eesti.ee saidil absoluutne hasartmängukeeld.
 5. Nii ei saa Sa mängida ka loteriid, spordiennustust ega muud tüüpi hasartmänge.
 6. Märgi iga mänguvaba päev kalendris punasega ära, et saaksid oma edusamme jälgida ja tähistada.

Soovime Sulle lõbusaid ja stressivabasid elamusi online kasiinos! Pea meeles, et kõike head tuleks tarbida mõõdukalt. Online kasiino mängud pole selles osas erand!