[vc_row][vc_column][vc_column_text]
Mis on koefitsiendid ja mida need näitavad?
Koefitsiendid on panuste tegemise väga oluline aspekt. Iga mängija soovib ennustust tehes maksimaalset tulu teenida. Ja just nimelt koefitsiendid on need, mis näitavad sinu potentsiaalse tulu suurust. Siin on mõned olulised asjad, mida võiksid koefitsientide kohta teada.
- Koefitsiente võib väljendada kolmes erinevas formaadis.
- Koefitsientide abil arvutatakse välja sinu teenitud võit.
- Koefitsient näitab, kui suur on sinu võidutõenäosus.
Koefitsiente kuvatakse enamasti kümnendarvuna, kuid mõnel saidil ka murdarvudena. Kuigi kümnendarvudes väljendatud muutub aeglaselt globaalseks standardiks, eriti veebis, on siiski võimalik, et oma spordiennustuse teekonnal kohtad ka muid vorminguid. Sellepärast soovitamegi sul endale kõik koefitsiendivormingud selgeks teha.
Koefitsiente näidatakse enamasti kümnendarvude kujul, kuid mõnel saidil ka murdarvudena. Kuigi kümnendkoefitsiendid on oluliselt laiemalt levinud, on võimalik, et oma spordiennustuste tegemise käigus kohtad ka murdkoefitsiente. Sellepärast soovitame sul mõlemad koefitsiendivormingud endale selgeks teha. Alustada saad siinsamas.
Kümnendkoefitsiendid
Kümnendarvudes esitatud koefitsiendid on kõige levinumad. Koefitsiendid kuvatakse (tavaliselt kahe komakohaga) arvu kujul. Näiteks 3,30 või 1,85. Oma võiduka panuse väljaarvutamiseks korruta tehtud panus sündmuse koefitsiendiga. Näiteks, kui teed 10-eurose panuse tulemusele, mille koefitsient on 3,50, siis on Sinu väljamakse võidu korral 35 eurot. See väljamakse sisaldab ka esialgset panust, seega Sinu kasum oleks sel juhul 25 eurot.
Kui kihlveosaidid kasumit ei taotleks, oleks võrdsete võistlejate puhul mõlema võistleja koefitsient 2,00. Kihlveosaidid aga soovivad ka kasumit teenida ja seepärast on võrdsete võistlejate koefitsientideks enamasti 1,85 kuni 1,90. Selliste ja väiksemate koefitsientidega tulemuste võidutõenäosus on suurem kui 50%. Kui koeitsient on suurem kui 2, on võiduvõimalus aga väiksem kui 50%.
Murdkoefitsiendid
Murdkoefitsiente kasutatakse enim Suurbritannias ja Iirimaal. Seepärast pole ilmselt üllatus, et esmalt olid selles vormingus koefitsiendid kasutusel hobuste võidujooksus. Kui jalutaksid Londoni kihlveokontorite vahel märkaksid kindlasti, et suuremate kihlveokontorite tabloosid kaunistavad just murdkoefitsiendid.
Murdkoefitsientidele vastavat võitu on küllaltki lihtne välja arvestada. Murru nimetaja ehk alumine (või parempoolne) number näitab panuse suurust ja murru lugeja ehk ülemine (või vasakpoolne) number näitab panusele vastavat kasumit. Oletame, et koefitsient on näiteks 12/20. Sel juhul võidad iga edukalt panustatud 12 euro eest 20 eurot kasumit, mis tähendab, et võidu korral oleks su väljamakse 12+20=32 eurot.
Kuidas murdkoefitsiente kümnendkoefitsientideks teisendada?
Kõige lihtsam viis on jagada lugeja nimetajaga ja liita tulemusele 1. Ehk näiteks kui algne koefitsient on 5/2, siis sellele vastav kümnendkoefitsient oleks 5/2+1=3,50.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]