Mr Kasiino

Ei, üldiselt mitte. Iga ruleti armastaja peaks mõistma, et see on õnnemäng ja ilma õnneta ruletis kasumit ei teeni. Aga nagu paljude teistegi küsimuste puhul on siingi mitu vaatenurka ja mitu lähenemisvõimalust. Ükski asi pole kunagi päris nii lihtne, nagu see paistab 

ÕNNEFAKTOR

Esmalt aga vastused mõnele olulisemale küsimusele. Kui mängija mängib ühe või mõne ruletiseansi, on piisavalt õnnelik, et lõpetada need mänguseansid kasumis, ja seejärel otsustab, et ei soovi kogu oma elu jooksul enam kasiinos mängida, siis põhimõtteliselt ongi see mängija “pikas perspektiivis” kasiino alistanud.

Selle absurdse näitega tahtsime öelda, et pikk perspektiiv on ebamääraselt defineeritud termin, mis tähendab lihtsalt pikka aega. Ehk põhimõtteliselt ei tea keegi väga täpselt, kui pikk “pikk perspektiiv” tegelikult on. Küll aga teame seda, et panustamisel tuleks aluseks võtta tõenäosus, sest pole olemas “lühikese perspektiivi” süsteeme, mis suudaksid kasiino eelist mängija kasuks kallutada.

Ütleme, et ta nimi oli Mart. Ta võitis 10 eurot Blackjackis, 28 eurot crapsis ja 100 eurot ruletis. Mingil põhjusel talle aga kasiino mängud ei meeldinud ja seepärast otsustas ta, et esimene kord jääb ka viimaseks. (Päris tugev tahtejõud peab olema, eks?)

Seepärast peaksime teda nii pikas kui lühikeses perspektiivis päris õnnelikuks mängijaks. Enamik kasiino mängijatest selliseid koondtulemusi ei näe.

RULETT ON KAKS MÄNGU ÜHES

Ühest küljest on rulett panustamismäng, kus mängija otsustab mänguvälja paigutuse alusel, missuguseid panuseid, mitmele numbrile jne ta teha soovib. Need võivad olla panused konkreetse(te)le numbri(te)le või välispanusteks kutsutavad panused erinevatele numbrirühmadele. Igas mänguvoorus võid teha mistahes tüüpi panuseid.

Lisaks mänguvälja paigutuse põhistele panustamisele, teevad mõned mängijad panuseid ka ratta vastu. Numbrite paigutus ruletirattal erineb mänguvälja paigutusest. Rattal on numbrid paigutatud nii, et järjestikused numbrid on sageli vastakuti. Näiteks number 2 asub number 1 vastas, number 3 asub number 4 vastas ja nii edasi. See seaduspära kehtib nii Ameerika ruleti kahe nulliga (0 ja 00) kui ka Euroopa ruleti ühe nulliga (0) ruletiratta puhul.

Algajad mängijad, kes teevad panuse näiteks numbritele 1 kuni 5, võivad ekslikult arvata, et panustavad ruletirattal kõrvuti asetsevatele numbritele. Aga see pole nii. Need numbrid asetsevad kõrvuti ainult mänguväljal, aga mitte ruletirattal.

[Põnev fakt. Miks numbrid niimoodi erinevalt paigutati, et rattal on numbrid ühes ja mängulaual teises järjestuses? See paigutus tekkis sooviga kaitsta kasiinosid olukorra eest, kus ratta rikke korral järjestikustele numbritele panustav mängija võib juhuslikult suuri summasid võita. Esimesed kasiinodes loodud ruletirattad olid kaugel täiuslikust ja seetõttu võis neil niisuguse panustamisrütmiga hea õnne korral päris hästi teenida.

Peaaegu kõik ruletimängijad panustavad paigutuse alusel; enamasti ei huvita neid see, kus need numbrid mängurattal paiknevad. Ajalooliselt on kasiinod ruletiga nii heas kasumis just sellepärast, et enamik ruletimängijaid panustavad paigutuse põhjal.

Siin on mõned klassikalised paigutusel põhinevad ruleti panustamisstrateegiad:

 • Martingale’i strateegia
 • Suur Martingale 
 • Paroli panustamissüsteem
 • D’Alembert’ panustamissüsteem
 • Fibonacci’ panustamissüsteem

Need on kõik asukohapõhised strateegiad ja seepärast ei saa need matemaatiliselt mängijate edukust kuidagi mõjutada. Muidugi võid oma lõbuks neid süsteeme alati katsetada, aga seda tehes pea meeles, et ükski neist ei taga Sulle pikaajalist kasumit. Ära aga veena ennast, nagu oleks mõni neist süsteemidest ka pikaajaliselt kasumlik.

TRADITSIOONILISED VÕTTED, MILLEST RULETI MÄNGIJAL KA PÄRISELT KASU ON

ruleti laual on punased ja mustad numbrid ning üks või kaks nulli
Ruleti mängulaud

Enamik ruletimängijatest on kuulnud allkirjeldatud viisidest. Mõned neist viisidest võivad mängijale ka päriselt kasu tuua.

 • Kallutatud rattale mängimine. Seda strateegiat on võimalik rakendada tavakasiinodes või interneti live kasiinodes. Mõnel juhul võivad mängijad märgata, et teatud numbrid või teatud numbrite rühm annab võidu teistest numbritest või numbrirühmadest sagedamini. Selleks, et sellist strateegiat kasumlikult järgida, peaksid mängijad pidama arvestust sadade või isegi tuhandete keerutuste tulemuse kohta. Kuigi see nõuab palju tööd, on selle tehnika rakendamisel läbi ajaloo saadud ka suuri võite. Aga lihtsasti need võidud tulnud pole.
   
 • Suurte numbrite mäng. Selle strateegia puhul vaatab mängija näiteks 100 hiljutise keerutuse tulemusi ja panustab sagedamini esinenud numbritele. Kui korduvad numbrid on rattal üksteise kõrval, võid korraga panuseid teha kõrvuti asetsevatele numbritele. Mõned on seda süsteemi kutsunud ka “laisa mängija kallutatud ratta strateegiaks”.
   
 • Diileripõhine strateegia. Kas pikka aega töötanud ja väga kogenud diiler suudab arvestatava täpsusega määrata koha, kuhu kuul rattal maandub? Kas seda on võimalik teha teadlikult ja järjepidevalt? Või tuleb see rutiinist ja harjumusest keerutada ruletiratast iga kord täpselt samamoodi? Diiler ei pruugi isegi aru saada, et ta midagi teeks, aga ta kindlasti teeb seda.
   
 • Ratta visuaalsel jälgimisel põhinev strateegia. Kas mängijal on võimalik ennustada, kuhu ruletikuul maandub, jälgides seda, kuidas diiler kuuli rattale pöörlema paneb? Mõned seda tüüpi mängu entusiastid väidavad kindlameelselt, et selline ennustamine on võimalik ja võib ka piisavalt tulu tuua. Selleks tuleb kuuli pingsalt jälgida ning arvutuste alusel määratleda, kuhu kuul maandub. See võib päris tüütu ja väsitav olla.
   
 • Arvutipõhise analüüsi abil mängutulemuse ennustamine? Jah, sedagi on varem proovitud. Ja see ka töötas.

KAS MÕNI PALJUDEST RULETI TEHNIKATEST KA PÄRISELT MINGIT KASU ANNAB?

Jah, kui Sul on õnne. Vahel võid päriskasiinos või online kasiino live kasiinos mängides juhuslikult kallutatud ruletirattale sattuda ja selle vigu märgates häid tulemusi saada. Seda saad teha senikaua, kuni kasiino ei taipa, et midagi viltu on. Ent isegi siis, kui nad taipavad, et sinu valitud ruletirattaga on midagi valesti, ei saa nad teha muud, kui mänguruum sulgeda. Kuivõrd mängija pole selles olukorras midagi valesti teinud, ei ole neil mingit õigust sinu võite ära võtta.

VÕTTED, MILLEGA VAREM KASIINOT RULETIS VÕIDETI, TÄNA ENAM EI TÖÖTA

Ent kahjuks jääb viguritega ruletirataste otsijate kuldaeg minevikku. Tänased ruletirattad on kõik hoopis teisel tasemel ja püsivalt eelist andvaid vigu neist naljalt ei leia. Lisaks olid numbritaskud toona ka palju sügavamad kui tänapäeval. Mida sügavamad on numbritaskud, seda vähem kuul ühest august teise põrkab. Tänapäevastest väikestest taskutest põrkab kuul palju lihtsamini välja kui varasemalt. Väikesed taskud säilitavad mängu juhuslikkuse. 

Kallutatud rattale mängimine võis minevikus olla üsna tulus, sest algsetel ruletiratastel oli eripäraseid defekte üksjagu, mistõttu mõned numbrid võisid sageli korduda. Seda tänapäevaste ruletirataste puhul enam ei näe. Kõigi numbrite taskud on täpselt ühesugused.

Vanasti aitasid mängurattal olevad kühmud mängu juhuslikumaks muuta. See on endiselt samamoodi. Hinnanguliselt 25 kuni 50 protsendil juhtudest põrkub kuul maandudes mõne rattal oleva piirde vastu.

Lisaks piiretele ja madalatele taskutele vähendab Su võidušanssi veel üks oluline aspekt. Kasiinod kontrollivad neid rattaid arvuti abil peaaegu iga päev. Seepärast esineb tänapäeval “kallutatud rattaid” üliharva kui üldse.

KAS DIILER SAAB MÄNGUTULEMUST MÕJUTADA?

Aga kui suur tõenäosus on diileril kuuli visata nii, et see seiskuks tema soovitud numbril? Tänapäevastel väikeste taskutega ratastel enam mitte väga tõenäoline. Täpselt sama lootusetu on mängijal kuuli ja ratast jälgides kuuli seiskumiskohta ennustada.

Ja lõpuks, mida arvata arvuti abil mängu parandamisest? Kas arvutite abil ei ole kuidagi võimalik ruletiratta kohta statistikat ja järeldusi koostada?

Tegelikult mitte. Arvutil on sama probleem nagu visuaalsel jälgijal. Kaasaegsed ruletirattad on üle kavaldamiseks liiga intelligentsed. Ja on veel üks aspekt. Suur enamus neist, kes varem ruletiratast üle kavaldada on püüdnud, on varem või hiljem vahele jäänud ja arreteeritud. Vanglas aga ruletistrateegiast suurt kasu pole.

KUIDAS TÄNAPÄEVASED MÄNGIJAD EELISEID VÕIVAD SAADA? 

Võid proovida nalja pärast mineviku võtteid rakendada, kui annad endale aru, et kasu sa neist ei saa. Aga mängurõõmu küll. Seda tehes väldi aga panuseid, mis ei vasta Sinu eelarvele – see kiusatus tekib just neil mängijatel, kes armastavad korraga mitmele numbrile panustada.

Kui soovid tingimata mitmele numbrile panustada, proovi pigem õnne välispanustega. Näiteks nelja või kuue numbri panuse, veerupanuse või muu sarnase panusetüübiga. Iga veerupanus hõlmab 12 numbrit. 

Pärast pikemat ruletimängimist võivad Sulle probleeme põhjustama hakata kaks faktorit – ootusärevus ja alkohol. Osa kasiinomängu naudingust on see kõditav ootusärevus, mis Sind järjekordse vooru tulemust oodates valdab. Tulemuse selgudes on enamik mängijaid kas õnnelikud või õnnetud, ükskõikseks jääjaid enamasti pole. Siis tõuseb ootusärevus taas ja järgmise mänguvooru käigus toimub kõik samamoodi. Ootusärevus > tulemus, ootusärevus > tulemus.

Aja möödudes hakkab suurem osa mängijatest üha kiiremini mängima. Ootusärevus muutub lahjemaks ja sama tugeva elamuse saamiseks vajab mängija aina rohkem põnevust. Nii panustabki mängija üha rohkem ja rohkem. Ning mängu kiirus võimendab seda tendentsi veelgi.

Veel üks mängu kiirendav tegur on mängu käigus tarbitav alkohol. Ja ilmselt pole siinkohal vaja kirjeldada, millist mõju võib joogise pea ja kiirenenud mängu kooslus Sinu eelarvele avaldada. Ütleme lihtsalt seda, et nutikas mängija ei mängi napsuse peaga. Aga sellest hoidumiseks peab Sul muidugi hea enesekontroll olema.

[Huvitav teave. Ruletimängijad, kes peavad panuste tegemiseks teiste järel ootama, panustavad sageli rohkem, sest on ootamisest tüdinenud. See juhtub tavaliselt siis, kui mängijad on juba tükk aega mänginud. Rohkem panuseid tähendab rohkem raha maja eelisega võideldes. Nii et – nii vastuoluline, kui see ka ei tundu – mida rohkem mängijaid ruletilauas on, seda aeglasemaks muutub mäng ja seda suuremaks muutuvad Sinu panused!]

PAIGUTUSPÕHISED SÜSTEEMID

Mõned laialt levinud ruleti panustamissüsteemid võivad mängijale päris hävitava mõjuga olla – näiteks Martingale ja Suur Martingale, mille põhiideeks on soov kompenseerida kaotusi eelnevat panust kahekordistades. 

Omamoodi erakordne on Paroli panustamissüsteem, kus panuseid suurendatakse mitte kaotuse, vaid võidu järel. See võib näida põneva ideena, aga mängus, kus kasiinol on eelis, peaks iga mängija mõistma, et niisugune panustamine on omamoodi “õhukesel jääl” jalutamine. See, et Sa võitsid minevikus, ei garanteeri Sulle kuidagi, et peaksid ka tulevikus võitma. Nendest panustamissüsteemidest saad tulevikus kindlasti ka meie saidilt lugeda ja kui nad Sulle ka lisavõite ei anna, siis kindlasti võivad nad mängu põnevamaks muuta.

Soovime sulle palju mänguedu ja mängurõõmu!

Leaderboards

Boulboul115

12:17:41 AM

PAYOUT

0.14583509

WAGER

0.53468541

Leroyaliste

2:52:03 PM

PAYOUT

0.14583509

WAGER

0.02156721

Bigr99

1:24:16 AM

PAYOUT

1.03119642

WAGER

0.56392673

Providers

Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
previous arrow
next arrow
Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9
Slide 10
previous arrow
next arrow

Statistics

Game User Time Bet Multiplier Payout
Game User Time Bet Multiplier Payout

Welcome

Or

Welcome

Please Register and login