Mr Kasiino

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Milliseid panuseid saad spordiennustussaitidel teha?

Allpool oleme andnud lihtsasti mõistetavaid selgitusi igat liiki kihlvedude kohta koos mõnede näidetega. Soovitame Sul tungivalt võtta aega, et lugeda läbi kogu see leht, sest enne panustamist peaksid kindlasti teadma, kuidas erinevat tüüpi panuseid teha ja mis on nende alused. Tõenäoliselt soovid alustada lihtsatest kihlveotüüpidest, kuid võib esineda olukordi, kus sooviksid teha ka keerukamaid kihlvedusid. Keegi ei taha ilma jääda potentsiaalsetest kasumlikest võimalustest lihtsalt sellepärast, et ei tea kõiki üksikasju konkreetse panusetüübi reeglitest.

Sellel lehel proovime sulle anda võimalikult täpseid juhiseid, aga kui oled algaja, on siiski võimalik, et midagi jääb veidi segaseks. Üks näpunäide, millest võiksid alati kinni pidada, on et kunagi ei tohiks teha ennustust, mille alustest sa aru ei saa. Enamik spordiennustussaite selgitab sulle meeleldi kõiki üksikasju. Seepärast, ära karda küsida.

Panus võidule

Kõige lihtsam kihlveotüüp on panustamine matši võidule. Võidupanus on üks populaarsemaid kihlvedusid, osaliselt seetõttu, et seda on nii lihtne mõista ja osaliselt, seepärast et seda peetakse „traditsiooniliseks” viisiks mitme spordiala peale panustamisel. Seda kihlvedu saab kasutada praktiliselt iga spordiala puhul, millele panuseid teha saab.

Vaatame mõnda näidet seda tüüpi kihlvedude kohta mõne erineva spordiala puhul.

Näide 1

Alustame tennisest. Siinne kihlvedu on väga lihtne, sest võimalusi on vaid kaks. Saad panuse teha ühele mängijale. Viik pole tennises võimalik. Selle kihlveo tüüpiline turg näeks kümnendarvus väljendatud koefitsiente kasutades välja järgmine.

Oletame, et ennustad näiteks matši Djokovic-Nadal võitjat ja koefitsiendid on järgmised:

DJOKOVIC 1,80

NADAL 1,90

Nagu näed, on mängijate võiduvõimalused siin üsna sarnased. See ütleb meile, et ennustussaidid ootavad võrdset mängu. 100-eurone kihlvedu Djokovici peale annaks Sulle võidu korral (koos panuserahaga) 180-eurose väljamakse. Nadalile tehtud võidukas panus annaks (koos panuserahaga) 190-eurose väljamakse.

Näide 2

Üks näide korvpallimängu kohta. Siin pole kahe meeskonna tase nii ühtlane ja koefitsientide vahe on mõnevõrra suurem.

CLEVELAND CAVALIERS VS. GOLDEN STATE WARRIORS

MÄNGU VÕITJA

Cavaliers              3.60

Warriors              1.33

Warriors on selles mängus selge favoriit, mistõttu on nende koefitsient ka oluliselt väiksem. 100-eurose kihlveo korral makstaks Sulle võidu eest välja 360 eurot. Kui panustaksid 100 eurot Warriorsi peale, makstaks Sulle võidu korral välja 133 eurot.

Näide 3

Selle näite puhul vaatleme jalgpallimängu. Jalgpallis ja nii mõneski teises mängus on võimalik viik. Seepärast saad siin mängu võitja turul panuse teha kolmele tulemusele – mängija 1 võit, mängija 2 võit ja viik. Võid panustada mistahes võistkonna võidule või ka viigile.

CHELSEA VS LIVERPOOL

NORMAALAJA TULEMUS

Chelsea                2.40

VIIK        3.30

Liverpool             3.00

100-eurone kihlvedu Chelseale annaks Sulle 240-eurose väljamakse, kui nad võidaksid. Kui panustad võidukalt viigile, teenid 100-eurose panuse korral 330-eurose võidu, kui mäng viiki jääb. Kui teeksid 100-eurose eduka panuse Liverpoolile, oleks Sulle tehtud 300-eurone väljamakse.

Händikäpiga panustamine

Händikäpiga panuste abil saavad spordiennustussaidid spordivõistluse panustajate jaoks paeluvamaks muuta. Selle panuse puhul annab ennustussait ühele võistlejale edumaa. Enamasti kasutatakse seda juhul, kui üks võistleja on teisest oluliselt tugevam. Võiduvõimaluste tasandamiseks pakuvad ennustussaidid rohkem võimalusi kui ainult võit/viik/kaotus.

Händikäpiga panuse puhul annab ennustussait ühele võistlejale või meeskonnale edumaa. Selleks, et kõik selgeks teha toome ühe näite. Oletame, et jalgpallimatšis on vastamisi näiteks Eesti ja Saksamaa. Tavalise võit/viik/kaotus panusejaotuse korral võik Eesti koefitsiendiks olla tõenäoliselt kas või 50, ent ka see ei meelitaks kedagi Eesti peale panustama.

Kui samas matšis on aga näiteks panustamisvõimalus Eesti (+5,5) 1,85 / Saksamaa (-5,5) 1,85, on olukord hoopis teine. Sellise panuse puhul annab ennustussait Eestile mängu alguses 5,5-väravalise edumaa. See tähendab, et kui panustad valikule Eesti (+5,5) ning Saksamaa võidab kohtumise näiteks 5:0, on sinu panus endiselt võidukas. Kui Saksamaa aga võidab juba 6:0, kaotad oma panuse, sest ennustussaidi antud 5,5-väravaline edumaa pole sel juhul enam piisav.

Kogusummadele tehtud panused ja üle/alla panused

Teiseks populaarseks panuseliigiks on punktide kogusummad ja üle/alla panused. Kogupanused ja üle/alla panused on täpselt sama asi; need on vaid kaks erinevat nime sama kihlveo kohta. Lihtsuse huvides käsitleme neid edaspidi üle-/alla-panustena, kuid palume sul meeles pidada, et need mõisted on samatähenduslikud ja omavahel asendatavad.

Kogupanused on ainus panus kogu spordis, mis võimaldab Sul kaasa elada mistahes võistkonnale. See võib olla nii lõbus kui põnev ning sobib eriti hästi, kui soovid lihtsalt mängu nautida ja ei taha pooli valida.

Peale meelelahutusliku väärtuse pakuvad need kihlveod ennustajatele ka suurt paindlikkust. Sageli on erinevaid tasemeid, millele üle/alla panuseid teha, vähemalt kolm.

Jalgpall

Jalgpalli puhul on väravate koguarvuga seotud panuste levinuimaks keskmise koefitsiendiga piiriks 2,5 väravat. Ühe ja sama mängu puhul võid aga sageli panustada näiteks tulemustele üle/alla 1,5, 2,5 või koguni 4,5. See tähendab, et kui sa arvad, et mäng läheb hulluks kätte, teenid oma täpse ennustuse eest väga kobeda väljamakse.

Hoki

Hokipanuste tüübid on jalgpalliga küllaltki sarnased, aga kuivõrd hoki on reeglina väravaterohkem mäng, on seal üle/alla panuste keskmiseks piiriks tavaliselt 6,5. Mõnikord korrigeeritakse seda kogusummat teatud mängude jaoks, kuid enamasti korrigeerivad nad selle asemel väljamaksekoefitsiente. Toome selle välja sellepärast, et sa ei eeldaks näiteks üle/alla 6,5 värava peale panustades mingeid kindlaid koefitsiente.

Tulevikupanused

Tulevikupanuseid saad kasutada konkreetse turniiri, liigade või võistluse võitja ennustamiseks enne võistluse algust. Seda nimetatakse ka eelkihlvedudeks.

Siin on mõned näited tulevikupanustest:

  • Meistrite Liiga võitja ennustamine enne jalgpallihooaja algust.
  • US Masters golfiturniiri võitja ennustamine enne turniiri algust.
  • Vormel-1 hooaja võitja ennustamine enne hooaja algust.
  • French Open tenniseturniiri võitja ennustamine enne turniiri algust.

Koondpanused

Koondpanused on panused, mille puhul teed ühe panuse osana rohkem kui ühe valiku. Näiteks, kui arvaksid, et viis jalgpallimeeskonda võidaksid oma järgmise mängu, kaasaksid koondpanusesse kõik need tulemused.

Seda tüüpi kihlvedusid on raske võita, sest sa pead õigesti ennustama KÕIK tulemused. Kui kasvõi üks ennustus on vale, kaotad kogu kihlveo. Ent seda kompenseerib omakorda teadmine, et võidu korral on koefitsiendid väga magusad.

Koondpanuste väljamaksete arvestamiseks kasutatakse tavaliselt üht kahest meetodist. Esimest kasutatakse tavaliselt Ameerika Ühendriikides, eriti punktivahede ja kokkuvõtteridade valikuid hõlmavate paagade puhul. Väljamaksed on fikseeritud tasemel, võttes aluseks tehtud valikute arvu. Seega on iga individuaalse valiku võimalused tegelikult ebaolulised.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Leaderboards

Boulboul115

12:17:41 AM

PAYOUT

0.14583509

WAGER

0.53468541

Leroyaliste

2:52:03 PM

PAYOUT

0.14583509

WAGER

0.02156721

Bigr99

1:24:16 AM

PAYOUT

1.03119642

WAGER

0.56392673

Providers

Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
previous arrow
next arrow
Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9
Slide 10
previous arrow
next arrow

Statistics

Game User Time Bet Multiplier Payout
Game User Time Bet Multiplier Payout

Welcome

Or

Welcome

Please Register and login