[su_note note_color=”#ffffff” radius=”4″]

Online rulett – mänguvormid, strateegiad ja muu oluline teave

Kuuleme algajatelt mängijatelt sageli küsimusi “Kas online rulett on ohutu? Kas peaksin internetis ruletti mängima?” või “Kuidas ma tean, et mind ei peteta? Ma ikka väga kardan seda arvutivärki.”  Mõnikümmend aastat tagasi oli palju online kasiinodes kahtlejaid ja ka palju kahtlasi online kasiinosid. Tänaseks on asjad aga kardinaalselt muutunud. Ebaausad online kasiinod ei saa enamasti litsentsi ja kui ka saavad, siis jäävad sellest peagi ilma. Paljude online kasiinode taga on suured tavakasiinod, kes ei soovi mainekahjustusi ega otsi kiiret raha. Nad on, sarnaselt tavakasiinodega, tulnud selleks, et jääda püsima pikaks ajaks. Parimad online kasiinod on täpselt sama reaalsed kui tavakasiinod.

[/su_note]

 • 100 joker staxx: 100 lines
  100 joker staxx: 100 lines
 • 100 zombies
  100 zombies
 • 10000 wishes
  10000 wishes
 • 108 heroes
  108 heroes
 • 108 heroes multiplier fortunes
  108 heroes multiplier fortunes
 • 10cric wild wickets
  10cric wild wickets
 • 11 champions
  11 champions
 • 11 coins of fire
  11 coins of fire
 • 11 enchanting relics
  11 enchanting relics
 • 1429 uncharted seas
  1429 uncharted seas
 • 15 crystal roses: a tale of love
  15 crystal roses: a tale of love
 • 15 tridents
  15 tridents
 • 1524 golden quest
  1524 golden quest
 • 2 million bc
  2 million bc
 • 2016 gladiators
  2016 gladiators
 • 2020 hit slot
  2020 hit slot
 • 2021 hit slot
  2021 hit slot
 • 2027 iss
  2027 iss
 • 24k dragon
  24k dragon
 • 25 red hot burning clover link
  25 red hot burning clover link

[su_note note_color=”#ffffff” radius=”4″]

Ruleti reeglid

Enne kui anname üldisemaid nõuandeid, teeme lühiülevaate ruleti reeglitest. Ruleti põhitüüpe on kaks – Ameerika rulett ja Euroopa rulett. Mõlema mängu üldreeglid on täpselt ühesugused. Ainus erinevus seisneb selles, et Ameerika ruleti mängurattal on kaks nullvälja (0 ja 00), Euroopa ruletis aga ainult üks.

Kuivõrd mõlemat tüüpi ruleti võidukoefitsiendid on identsed, on Ameerika ruletis maja eelis suurem (sest mängurattal on kaks ruutu, mis võite ei anna). Kui Euroopa ruletis on kasiino eelis ca 2,7 %, siis Ameerika ruletis on kasiino eelis ligi 2x suurem (ca 5,3 %).

[/su_note] [su_note note_color=”#ffffff” radius=”4″]

Mängu käik

Mängu alguses teevad kõik mängijad panused (panusetüüpide ülevaadet näed allpool), asetades žetooni(d) soovitud numbrile, numbrikombinatsioonile, värvile või väljale „paaris“ või „paaritu“. Seejärel keerutab diiler ruletiratast ja viskab kuuli sellele pöörlemisega vastupidises suunas tiirlema.

Lõpuks kuulikese hoog raugeb ja see kukub ühte numbrilahtrisse. See on selle vooru võidunumber ja kõik mängijad, kelle panus selle numbriga seotud on, teenivad võidu, vastavalt tabelis olevatele võidukoefitsientidele.

[/su_note] [su_note note_color=”#ffffff” radius=”4″]

Ruleti panused ja väljamaksekoefitsiendid

Ruleti panused jagatakse välispanusteks ja sisepanusteks.

Välispanuste võidutõenäosus on suurem, aga väljamaksed jällegi väiksemad:

 • punane/must – see on üks populaarsemaid panuseid, mille puhul mängija ennustab, mis värvi number tuleb. Väljamakse koefitsient on 1:1.
 • madal/kõrge – selle panusega ennustab mängija, kas number tuleb vahemikus 1–18 või 19–36. Väljamakse koefitsient on 1:1.
 • paaris/paaritu – selle panusega ennustab mängija, kas tuleb paaris või paaritu number. Väljamakse koefitsient on 1:1.
 • kolonn – selle panusega ennustab mängija, kuulike peatub numbril, mis kuulub esimesse (1, 4, 7…28, 31, 34), teise (2, 5, 8…29, 32, 35) või kolmandasse (3, 6, 9…30, 33, 36) kolonni. Väljamakse koefitsient on 2:1.
 • tosinad – selle panusega ennustab mängija, kas välja keerutatakse number esimesest (1–12), teisest (13–24) või kolmandast (25–36) tosinast. Väljamakse koefitsient on 2:1.
 • Kui väljaloositav number on null, kaotavad kõik välispanused.
 • Sisemiste panustega võid teenida suuremaid võite, kuid võidutõenäosus on jällegi väiksem:
 • kaks rida – selle panusega arvab mängija, et välja loositakse üks number kahest järjestikust reast (1–6, 4–9, 7–12…25–30, 28–33, 31–36). Eduka panuse väljamakse koefitsient on 5:1.
 • esimene rida – selle panusega ennustab mängija, et välja loositakse kas üks number esimesest reast (1, 2, 3) või null (0, 00). Väljamakse koefitsient on 6:1.
 • nurgapanus – mängija panustab, et välja loositakse üks neljast omavahel ristuvast numbrist (1/2/4/5, 2/3/5/6, 4/5/7/8, 5/6/7/9…28/29/31/32, 29/30/32/33, 31/32/34/35, 32/33/35/36). Väljamakse koefitsient on 8:1 ja panuse tegemiseks paigutatakse žetoon numbrite ristumiskohta.
 • reapanus – mängija panustab, et välja loositakse üks number kolmesest reast (1–3, 4–6, 7–9…28–30, 31–33, 34–36). Panuse võidukoefitsient on 11:1 ja panuse tegemiseks paigutatakse žetoon soovitud rea paremale äärele.
 • trio – selle panusega ennustab mängija, et välja lositakse üks kolmest esimese rea numbrist või 0, väljamakse koefitsient on 11:1 ja panuse jaoks paigutatakse žetoon numbrite keskkohta.
 • kahe numbri panus – selle panuse puhul ennustab mängija, et tuleb üks kahest numbrist, mis omavahel horisontaalselt või vertikaalselt kokku puutuvad (0–1, 1–2, 1–4, 2–3, 2–5…32–33, 32–35, 33–36, 34–35, 35–36). Väljamaksekoefitsient on 17:1. Panused paigutatakse numbrite vahel olevale joonele.
 • Üksiknumber. Selle panusega ennustab mängija konkreetset võidunumbrit ja panuse võidukoefitsient on 35:1.

Näiteks kui teed 5-eurose panuse, et välja loositakse number 30 ja see ka läheb nii, on Sinu võit 5*35 = 175 eurot. Lisaks saad tagasi ka algse 5-eurose panuse. Seega kantakse su mängukontole 180 eurot.

[/su_note] [su_note note_color=”#ffffff” radius=”4″]

Edukas online ruleti mäng

Eduka ruletimängu esimeseks aluseks on mängija soov mängida tõelist ruletti, mitte mingit ruletti meenutavat asendusmängu. Kindlasti kontrolli, et võitude väljamaksekoefitsiendid oleksid samasugused nagu tavalises maapealse kasiino ruletimängus. Selleks, et saada autentset kogemust peab nii mängukeskkond kui ka mängu käik olema sarnane päris kasiinoga. Enamik online kasiino mängijaid soovib saada tavakasiinoga sarnast kogemust ilma et nad peaks liigselt kujutlusvõimet rakendama. Kasiinomäng on tavaliselt midagi enamat kui lihtsalt panustamine. Eriliseks muudab mängu nii selle kulg kui ka mängukeskkond. Selles valguses heidame korraks pilgu kaht tüüpi online ruleti mängudele, millega kindlasti erinevates online kasiinodes kokku puutud. Üht tüüpi mängu haldavad juhusliku numbri generaatorid (RNG), teist tüüpi mängudes juhib mängu pärislaua taga istuv päris diiler.

[/su_note]

Mis on RNG-põhine online rulett?

Juhusliku numbri generaator (RNG) on arvutiprogramm, mis genereerib juhuslikke numbrijärjestusi. Nende numbrijärjestuste alusel määrab mäng võidunumbri ja kuvab selle ekraanile. Võite ja kaotusi määravat RNG-d ei mõjuta eelmiste mänguringide tulemused ega mingid välised faktorid. Tulemus on täiesti juhuslik ja seepärast pole mõtet ka mingit statistikat taga ajada. Isegi kui näiteks 10 korda järjest on välja loositud punane number, pole 11. korral musta numbri väljaloosimise tõenäosus punasest numbrist suurem.

RNG-sid kasutavad online kasiinod nii slottide, videopokkeri kui ka ruleti ja teiste virtuaalsete kasiinomängude tulemuste genereerimiseks.

Juhuslikke numbrikombinatsioone genereeritakse sekundi murdosa jooksul ja RNG-algoritm töötab isegi juhul, kui ühtki sellega seotud mängu parasjagu ei mängita. See juhusliku numbri generaator määrab iga mänguvooru tulemuse.

Kuigi pöörlevaid slotirullikuid on põnev vaadata, pole neil lõpptulemusega suurt midagi ühist. See kehtib kõigi RNG-ga töötavate mängude kohta. Kui mängija vajutab mängunuppu “ütleb” RNG mängule: “Tulemus on “punane 23”. Näita see ekraanile.” Ja mäng teebki seda. Kogu protsess toimub aga tuhandeid kordi kiiremini, kui sina neid kahte lauset lugeda jõuad.

Kas RNG-põhine online rulett on sama suure võiduvõimalusega kui live mäng?

Ära karda – virtuaalses ruletis on võidutõenäosus täpselt sama suur nagu tavakasiino ruletis või live ruletis. Kui mängid topeltnulliga Ameerika ruletti, on maja eelis 5,26 protsenti (kes küll peaks seda mängida tahtma, kui valik olemas on) ja kui mängid Euroopa ruletti, siis 2,7 protsenti.

Nende kahe mängu erinevus seisneb selles, et Ameerika ruleti rattal on väljad 0 ja 00, aga Euroopa ruleti rattal vaid väli 0. Teised numbrid (1 kuni 36) on samad. Võidu puhul on väljamakse koefitsient 35:1 nagu tavakasiino ruletiski.

Kui satud sellise online ruleti mängu peale, kus pakutakse kehvemaid koefitsiente või väljamakseid, siis sulge brauser nii kiiresti kui võimalik ja leia mõni teine veebikasiino. Niisugustes online kasiinodes mängivad vaid kas väga rumalad või oma raha peale väga vihased inimesed. Kui sinagi oled üks neist, kes selliseid online kasiinosid armastab, siis soovitame sul oma mängustrateegia tõsiselt läbi mõelda.

Lisaks halbadele online kasiinodele leidub ka neid saite, mis tavakasiinodest paremaid koefitsiente pakuvad. See on suurepärane. Vähemalt senikaua, kui mõni kasutajatingimustesse peidetud konks neid häid koefitsiente ei “tasakaalusta”.

Päris diileritega live ruleti mängud

RNG ruleti kasuks otsustavatel mängijatel võib tekkida üks probleem. See probleem on harjumatu mängukiirus.
Virtuaalse ruleti mängutulemused selguvad vaid paar sekundit pärast panuse tegemist. RNG rulett kulgeb uskumatult kiiresti. Kui mänguhoogu satud, võid täiesti märkamatult läbi teha sadakond mänguvooru. Samuti võid märgata, et paljudes virtuaalsetes versioonides ei pöörle “kuulike” mängurattal kaugeltki sama palju kordi, kui tavapärases mängus. Ja see võib algselt tõeliselt harjumatu olla.

Kõik need aspektid peaksid tõeliselt ettevaatlikuks tegema. Arvesta, et nii kiiresti kulgevas mängus võivad mõned emotsioonid eriti kiiresti jahtuda ja ägeda mänguelamuse saamiseks tekib vajadus üha kiiremini mängida. Ettevaatus on oluline. Jälgi iseennast.

Kui soovid aga ehedat mänguelamust, siis võid paljudes Eesti online kasiinodes leida ka pärislaua taga mängivad päris diilereid. Jah, lugesid õigesti! Võid oma kodus laua taga (või kui soovid ka diivanil) istudes mängida pärisdiileriga ruletti. Need on tõeliselt ehedad kasiino mängud. Live mängulauas on mängukiirus just nii kiire või aeglane, kui soovid.

Live kasiinos saad mängida nii Euroopa kui ka Ameerika ruletti. Loomulikult soovitame sul alati (kui võimalik) eelistada Euroopa versioone. Need on mängijasõbralikumad mängud. Kindlasti eelista neid mänge, kus saad kasutada 1:1 võidukoefitsiendiga panuste puhul kasutada funktsioone en prison või surrender. Kui teed nendes mängudes õiged panused, on sul võimalus online kasiinost võitjana väljuda.

Päris rulett versus RNG-põhine online rulett

Kumba mängu peaksid eelistama? Kui oled mänginud tavakasiinos, siis sellega kõige sarnasema emotsiooni saad live kasiinos. Uudse ja põneva ruletielamuse saamiseks võid proovida erinevate põnevate lisafunktsioonidega virtuaalset ruletti. Kui sulle meeldivad slotid, siis naudid ehk ka virtuaalset RNG-l põhinevat ruletti, aga kindlasti on live kasiino versioon tõelisele elamusele oluliselt lähedasem.

Slotte ja nende erinevaid versioone pakub lugematu hulk veebikasiinosid. Tõelised ruletisõbrad aga soovivad tõelisi diilereid, tõelisi mängurattaid ja tõelist keskkonda – nad tahavad, et online rulett annaks sama elamuse nagu tavakasiinos laua taga istumine. Vähemalt mina arvan nii.

Live rulett peab olema tõeline

Veel üks hoiatus – kui oled päris kasiinole lähedase elamuse jahil, jälgi et ka veebikasiino pakutavad võidukoefitsiendid oleksid päriskasiinoga võrdväärsed. Vahel võib juhtuda, et pakutavad võidukoefitsiendid on tavakasiinost isegi paremad. Selle vastu pole kindlasti ühelgi mängijal midagi. Aga mis teha siis, kui avastad, et live kasiino pakutavad koefitsiendid on tavakasiinost kehvemad? No sellele küsimusele oskad sa ehk isegi vastata. Need mängijad, kes on nõus niisuguses online kasiinos mängima, ei peaks seda juhendit lugema.

Live online ruleti võlu ja valu

Enamik ruletisaite rõhub live ruletilaudades mängu glamuurile ja sellele, kui traditsioone hoidev ja elegantne see mäng võib olla. Isegi kui oled kolm minutit tagasi üles tõusnud ja pole viitsinud veel hambaid pesta ega riidesse panna, soovivad ruletisaidid tekitada sinus tunde, nagu tegeleksid millegi tõeliselt elitaarsega.

Selleks, et see mulje lõplikult viimistleda, on diileriteks valitud inimesed, kes mistahes iludusvõistlusel kõrge koha võiksid saavutada.

Tehnikad, mida online ruleti mängimiseks kasutada

Kas online ruletis tuleks kasutada erilisi tehnikaid või strateegiaid, mis erinevad tavakasiinosse sobivatest strateegiatest? Ei. Mäng on täpselt sama ja seepärast sobivad kõik süsteemid, mida tavakasiinos kasutad, suurepäraselt ka online kasiinos.

Kuigi püsivalt võitvad strateegiat ruletis pole, võid mõnda selles artiklis kirjeldatud tehnikat kasutada näiteks selleks, et oma mänguharjumusi kontrolli all hoida ja kohusetundlikkust säilitada.

Kui live ruletis või tavakasiinos võid ruletiratta keerutamist jälgides teha järeldusi ratta eripärade kohta, siis RNG-põhises mängus see võimalus puudub. RNG-rulett on, nagu eespool juba ütlesime, põhimõtteliselt ruletivormis slotimäng. Neid mänge on online kasiinodes palju ja virtuaalsel ruletil on palju fänne.

Ruleti strateegiad

100% töötavat ruletistrateegiat pole olemas. Kui sa muud ei taha ruletist meelde jätta, siis jäta meelde vähemalt see lihtne tõde. Online kasiinod pole rumalad. Ükski veebikasiino ei tooks oma saidile mängu, kus mängija lihtsasti ja ausasti võita saaksid – nii looksid nad kiire tee pankrotini. Muidugi võib sul vahel kõvasti vedada ja sa võid suure võidu saada. Aga pikas perspektiivis jääb kasiino alati võitjaks.

Ruletti mängides on mõned meetodid, mille abil saad oma võidutõenäosust veidi suurendada. Aga kindel on see, et ükski neist meetoditest ei tööta igal korral. Õnne roll on ruletis suurem kui enamikes teistes mängudes. Kui mänguratas pöörlema hakkab, ei suuda keegi ennustada, mis mängutulemus on.

Ükski statistiline analüüs ega nutikas arvutusmeetod ei suuda sulle öelda, mis järgmine number võiks olla. Siiski on olemas mõned sellised strateegiad, mille kohusetundlik rakendamine võib sinu mängutulemusi veidi parandada.

Ruletistrateegiate tüübid – kuidas suurendada ruleti võiduvõimalusi.

Ruleti panustamisstrateegiaid on loodud mitmeid. Seepärast tasuks enne neist rääkimist määratleda erinevad kategooriad. Kõige lihtsam on erinevad ruletistrateegiad jagada kahte erinevasse gruppi. Ühes grupis on süsteemid, milles panus igas panustamisvoorus suureneb, ja teises grupis süsteemid, kus panuse suurus ei muutu..

Suurenevate panustega strateegiad

Panuste järgnevus

Martingale Fibonacci
1 1
2 1
4 2
8 3
16 5
32 8
64 13
128 21
256 34
512 55
1024 89
2048 144

Suurenevate panustega strateegiate rakendamisel pead kaotuse korral järgmises mänguringis suurema panuse tegema. Seda tüüpi strateegiatest tuntuim on Martingale’i süsteem. Selle strateegia rakendamisel pead iga kaotatud mänguvooru järel tegema kaks korda suurema panuse. See strateegia on väga populaarne, sest see on lihtne ja uustulnukasõbralik. Kui aga natuke süveneda viitsid, taipad kiiresti, et see strateegia on väga riskantne.

Teine populaarne panustamissüsteem on Paroli süsteem. See strateegia käsib sul panuse kahekordistada pärast iga võitu. Seega on see veidi ohutum kui Martingale’i strateegia. Mõned mängijad tunnevad seda süsteemi rakendades, justkui mängiksid nad ainult kasiino rahaga, aga pea meeles, et enamasti pole see siiski päris nii.

Martingale’i ja Paroli ruletipanustamissüsteemid sobivad kasutamiseks vaid nn välispanustel, mille võidutõenäosus on 50% lähedal. Ent halval päeval võid nende süsteemidega kiiresti väga palju raha kaotada. Vahel juhtub ka nii, et kuigi sul on veel panuse kahekordistamiseks piisavalt raha, hakkab strateegia rakendamist takistama laua panuselimiit.

Ühesuuruseid panuseid eeldavad süsteemid sobivad paremini sisepanuste jaoks. Võidud pole väga sagedased, aga kui võidu saad, võib see sind kõvasti plussi viia.

Mittesuureneva panusega süsteemid

Teist tüüpi strateegiad, mida vaatleme, ei põhine kasvavatel panustel. Nendes pead kas tegema kogu mänguseansi jooksul ühesuuruseid panuseid või võid panust oma äranägemise järgi muuta.

Kas online rulett on strateegiamäng?

Ära unusta, et iga online kasiino põhieesmärgiks on kasumi teenimine, mängijate arvelt kasumi teenimine. Seepärast ongi mäng juba algselt loodud sellisena, et ühtegi kindlalt võitvat strateegiat selles luua pole võimalik. Kasiinol on ruletis matemaatiline eelis, mis tagab selle, et pikas perspektiivis jääb kasiino alati kasumisse, sõltumata sellest, kui suuri võite mängijad teenivad. Mõned mänguvoorud sa võidad ja mõned kaotad. Vahel lõpetad mängupäeva kahjumis ja vahel kasumis. Selline mäng rulett lihtsalt on ja see on ka see, mis muudab ruleti nii põnevaks ja hasartitekitavaks.

Online ruletis kiirusta aeglaselt!

Kiirus võib olla hävitava mõjuga. Arvesta, et neis ruletimängudes, ükskõik kas eelistad live-ruletti või virtuaalset, RNG-põhist ruletti, võib mängutempo märkamatult kõrgeks kasvada ja mängurõõm taltsutamatu hasardiga asenduda. Pea meeles, et mängukiiruse valid sina. Proovi mängida võimalikult aeglaselt. Kiiret pole kuhugi ja meie pole veel leidnud ühtegi online ruletti, kus kiiruse eest auhindu jagatakse.

Kui suudad oma emotsioonid ja toimingud kontrolli all hoida, võib online rulett tõeliselt lõbus mäng olla. Ära kiirusta ja õpi mängu nautima nii heal kui halval päeval. Altpoolt leiad need Eesti online kasiinod, kus online ruleti valik ja tarkvara 2020. aastal kõige paremad on.