Kuidas kasiino mänguraha õigesti hallata?

Kuidas kasiino mänguraha õigesti hallata?

Sa võid küll olla kasiino mängude ekspert ja tunda kõigi mängude parimaid strateegiaid pisimate detailideni, aga ühest reeglist pole sul kunagi pääsu – kui sa ei tea, kuidas hallata oma mänguraha, pole sa millegi eest kaitstud.

Ükski strateegiline võte ega panustamissüsteem ei aita sind, kui sa ei oska oma mängurahaga õigesti ümber käia. Selles artiklis anname sulle lühikesed ja konkreetsed juhised oma mänguraha õigeks haldamiseks. Kui loed artikli lõpuni, oled omandanud 7 olulist alustõde. Näiteks selle, mis on mängueelarve või mis on nn “hirmupõhine mängimine” ning selle, kuidas hoiduda neist hirmutavatest tulemuste kõikumistest, mis kõiki mängijaid vältimatult mingil hetkel ähvardavad.


1
95%
TOTAL SCORE

Esimene tervitusboonus 100 % kuni 100 eurot!

Mis on online kasiino mängueelarve?

Online kasiino mängijana on sinu mängueelarve see summa, mille veebikasiinos mängimiseks kõrvale paned. Mängueelarvena ei tohiks vaadelda kogu sinu pangakontol olevat raha.

Online kasiinos saad olla edukas vaid siis, kui õpid ära, kuidas:

  1. Määratleda summat, mille võid kasiino mängudes kulutada.
  2. Kasutada oma kasiino mängueelarvet kõige targemini
  3. Valida enda jaoks sobivaimad mängud ja jõukohased panused

Tihtipeale öeldakse, et mängida tuleks vaid parima võidutõenäosusega mänge. Ja kui soovid kasumisse jääda, peaksid tegema just seda.

Samas ei kipu aga keegi neist ütlejatest sageli jagama juhiseid selle kohta, kui palju raha peaksid kasiino mängudes panustama. Selle artikliga üritame seda muuta.

Miks mänguraha õige haldamine nii oluline on?

Paljude kasiino mängujuhiste järgi peaksid alati panustama ainult seda raha, “mille kaotamist võid endale lubada”. See reegel kehtib sõltumata sellest, kas soovid võita miljoneid või lihtsalt netis natuke lõbutseda.

Kasiino võitmiseks on sul vaja kolme asja – oskusi, aega ja õnne. Ja seni, kuni sul neid kolme faktorit ühendada ei õnnestu, oled sa kaotaja. Kui sa pole valmis kaotustejada vastu pidama, ei saa sa kunagi võitvaks mängijaks.

Pole saladus, et kasiinos on kaotajaid palju rohkem kui võitjaid. Seda peaks iga kasiinomängija teadma. Kaotuseseeriaid tuleb ette kõigil. Nii professionaalsetel mänguritel kui ka neil, kes vahel harva nädalavahetusel õhtuseks meelelahutuseks veebikasiinosse sisse logivad.

Kui sa oma raha õigesti hallata ei oska, pole sul lootustki kunagi kasumlikult lõpetada. Eelarve õige haldamine on kasiinos täpselt sama oluline nagu kõigil teistel elualadel. Sa ju ei osta miljonieurost autot, kui sa seda endale lubada ei saa. Miks sa peaks siis kasiinos tegema panuseid, mis sulle üle jõu käivad?

Sellest lühikesest mänguraha haldamise juhendist leiad mõned olulised nipid, mille abil saad paremaks mängijaks. Õpid hindama seda, mis sul juba olemas on ja haldama oma raha nii, et saaksid kauem mängida. Nende nippide selgeks õppimise järel saab sinust parem mängija. Nendest arusaamise järel saab sinust võitja.

Kui palju raha peaksid oma mängukontole kandma?

Me teame, et sa ei tulnud meie saidile otsima põhjuseid, miks sa ei peaks mängima. Me teame, et sa tahad juhiseid selle kohta, palju peaksid raha oma kontole kandma. Ja kindlasti tahad teada ka seda, kuidas mänguseansid kasumis lõpetada.

Lihtsustamiseks vaatleme kõike Blackjacki näitel.

Enne kui sa istud lauda ja mängid esimese mänguringi, pead teadma, kui suur on mängulaua miinimumpanus. Sest edukaks mänguraha haldamiseks ei pea sa sugugi teadma seda, kui palju sa võid võita, kui sul veab. Eduka rahahalduse aluseks on see, et teadvustad endale, kui palju võid kaotada, kui sul ei vea. Just nii saab sinust võitev mängija. Kui sa pole just erakordselt hea mängija, ei tohiks sa korraga panustada rohkem kui 1-2 % oma mängueelarvest.

Ehk panuste tegemisel peaksid arvestama seda, et sul peaks alati olema raha vähemalt 50 mänguringi jaoks.

See on minimaalne varu. Sest tegelikult on 50 mänguringi väga lühike periood. Eriti online kasiinos. Kui sa pole just proff, ei tohiks sa mängida mänge, kus pead ühes mänguringis panustama mitu eurot. See ei pruugi nii näida, aga tegelikult on 2 eurot väga suur panus. Eriti näiteks juhul, kui Sul esimesed 25 kätt halvasti peaksid minema.

Kasiinomängude psühholoogia

Samas tuleks jälgida ka seda, et Su panused poleks liiga väiksed. 0,5-1 euro suurused panused on parimad nii psühholoogia kui ka eelarvehalduse seisukohalt. Peaksid alati arvestama seda, et panustaksid raha, mille kaotamist võid endale lubada, ja jagaksid panused nii, et sul oleks võitmiseks piisav hulk katseid.

Aga teisest küljest peaks su panus olema piisavalt suur, et sa hooliksid tehtud panustest. Kui Blackjackis tehtud 50 sendine panus annaks sulle 1,5 euro suuruse võidu, siis kas see oleks piisav, et hooliksid mängu tulemusest? Või kui suurt rõõmu tekitaks sinus 5-sendise slotikeerutusega võidetud 50 senti? Näiteks mulle oleks sellest vähe. Nii väiksed panused tapaksid mänguhuvi väga kiiresti. Seepärast ma niisugustele mängudele oma aega ei raiskagi. Iga kogenud mängur teab, et kui sa mängutulemustest enam ei hooli, paned aluse lõputule kaotusteseeriale.

Kasiinomänge mängides pead hoolima sellest, mida teed. Sa ei tohi karta raha kaotada (kui see kartus tekib, mängid kas liiga tihti või liiga suurtele summadele), aga samas pead tegema nii piisavalt suure panuse, et võit sinus positiivset elevust tekitaks. Kui 50 senti on sinu jaoks mõttetu võit, siis miks veedad aega odavamaid slotte mängides? Küsi endalt seda, kui järgmine kord mõne slotimängu avad. Ma olen kindel, et pärast sellele küsimusele vastates ei mängi enam kunagi samu mänge samal viisil.

Mis on hirmupõhine panustamine?

Lõpetuseks vaatleme nähtust, mida ingliskeelses keskkonnas kutsutakse “scared money”. Eesti keeles võiks selle vasteks olla ehk “hirmupõhine panustamine”. Põhimõte on väga lihtne. Sa ei tohiks kunagi panustada raha, mida kardad kaotada. Sest vastasel juhul mõtled kogu aeg ainult rahast ja kaotad igasuguse ratsionaalse strateegilise mõtlemisvõime. See paneb sind ohtu nii rahaliselt kui ka psühholoogiliselt, sest niisuguse raha kaotamine võib põhjustada tugevaid emotsioone, mida sa ei suuda kontrollida.

Niisuguse rahaga riskimine ja kaotamine paneb su endas kahtlema ja tekitab mänguri suurima vaenlase – hirmu. Kohe, kui niisuguse raha mängu paned, hakkab su enesekindlus langema. Selle tulemusel ei suuda sa enam keskenduda ega mõistlikke otsuseid teha. Selle asemel hakkad lootma, et äkki järgmisel ringil on sul õnne. Aga selline lootusepõhine mängimine on kõige ohtlikum stiil, mille võid valida.

Niipea, kui suurem osa su mänguotsustest põhineb lootusel, avad kohe ukse ka teistele emotsioonidele, näiteks hirmule ja ahnusele. Ja kui see juhtub, oled pannud aluse oma allakäiguteele.

Kokkuvõte

Kokkuvõttes ei olegi eduka rahahalduse jaoks vajalik teadmistepagas midagi müstilist. Pead lihtsalt tegema endale jõukohaseid mõistlikke panuseid, mis poleks ei liiga suured ega liiga väikesed. Liiga suur panus võib juhtida mõtted ratsionaalsetelt otsustelt kaotushirmule. Ja hirmupõhisest mängust ei saa mitte kunagi midagi head tulla. Ükskõik kui hea su teoreetiline või strateegiline teadmistepagas on. Ning kõige olulisem on see, et kunagi, MITTE KUNAGI ei tohi sa ei virtuaalsesse ega tavakasiinosse tuua raha, mille kaotamist sa endale lubada ei saa.

Relevant news

Leave a Reply