Koroonaviirus viib tavakasiinod üle sularahavabale mängule

Koroonaviirus viib tavakasiinod üle sularahavabale mängule

Koroonaviirus on pannud meid kõiki harjumuspärastele asjadele hoopis teisiti vaatama. Alustades näiteks sellest, et kõige negatiivsemal juhul võib koroonaviiruse kandja istuda lausa sinu tagataskus, sinu rahakotis. Selle potentsiaalse viiruskandja nimi on raha. Lahutamatu osa meie elust, mida on pikka aega peetud ka üheks räpaseimaks osaks meie igapäevast.

Rahatähed, mida mängurid kasiinodes letti käivad, võivad enda peal hoida mitmeid erinevaid vastikuid baktereid. Hetkel pole veel päris lõplikult selge, kui suur on oht saada virus sularaha kaudu, aga päris välistada seda ka ei saa. COVID-19 levib peamiselt kehavedelike kaudu. Suurim nakatumisoht on siis, kui nakkushaige sinu läheduses köhib või aevastab. Paberil võib virus elus püsida aga kuni kaks päeva.

Kas see teadmine pole mitte parim alus selleks, et igapäevaelus nii tavaliseks saanud sularahavabad tehingud ka kasiinodesse jõuaks?

Mitmed ettevõtted pakuvad oma sularahavabade kasiinode lahendusi

Vähemalt kaks Las Vegase ettevõtet teevad juba ettevalmistusi selleks, et tuua ka tavakasiinodesse veebis nii tavalised sularahavabad lahendused. Everi Holdings alustas esimeste virtuaalsete CashClub Wallet rahakottide testitoimingutega juba märtsis. Ja ettevõte Scientific Games on kohe-kohe saamas riiklikku heakskiitu oma tootele United Wallet, mida osades Florida kasiinodes juba kasutatakse.

Kolm kuud tagasi ettevõtte Scientific Games juhiks saanud Matt Wilson ütles, et nende firma kasutas pandeemiat tõhusalt selleks, et istutada kasiinooperaatorite pähe mõte sularahavabadest süsteemidest. “Kasiinofirmad kulutavad metsikuid summasid selleks, et kasiinosid puhtana hoida, aga ei mõtle kõige ilmsematele asjadele,” ütles Wilson.

“Aga kui nad vaid mõtleksid korraks sellele, kui paljude käte vahelt on läbi käinud üks rahatäht… Raha on üks räpasemaid asju ja suurepärane pinnas bakterite levikuks.”

Sularahavabad kasiinod on vääramatu tulevikutee

Koostöös erinevate elektrooniliste makselahenduste pakkujatega töötatakse nüüd välja mobiilirakendust, mille kaudu saaks osta näiteks 10 dollarit maksuraha ja selle siis kioskis vastava vautšeri vastu vahetada. Vautšeri saaks panna kasiino mänguautomaati. Mängu lõpus saaks mängija selle vautšeri koos värskendatud andmetega mänguautomaadist tagasi ja võiks selle siis kassas sularaha vastu vahetada. Sellist lahendust on plaanis kasiinodes kohe pärast koroonajärgset avamist ka rakendada.

Paljude kasiinoasjatundjate arvates on sularahavabade tavakasiinode teke vaid aja küsimus. Selleks on peamiselt üks suur põhjus. Tehnoloogia abil saab sularahavabasid tehinguid palju paremini kontrollida kui sularahatehinguid. See on igasuguste kuritegelike toimingute ennetamiseks väga oluline. Sularaha on palju lihtsam ebaisikuliseks muuta ja niimoodi ebaseaduslikke toiminguid vältida. Ent sellel arengul on ka takistusi.

Üks suur, aga mitte ületamatu takistus

Nii uskumatu kui see ka pole, leidub meie ühiskonnas veel tänagi kümmekond protsenti inimesi, kellel pole isegi pangakontot. Krediitkaardist rääkimata. Paljud ettevõtted, mitte ainult kasiinod, eelistaksid mitmel põhjusel sularahavaba arveldust. Lisaks kuritegevusele vähendab see oluliselt ka jooksvaid kulusid. Kasiinod on ilmselt üks neid valdkondi, kus sularaha kasutamine kõige juurdunum on. Aga järk-järgult hakkab ilmselt seegi muutuma. Eriti praegusel ajastul, kui sularahakasutus senisest suuremaid hirme põhjustab.

Relevant news

Leave a Reply