[vc_row][vc_column][vc_column_text]

MIS ON KAUDNE TÕENÄOSUS?

Spordikihlvedude kontekstis on kaudne tõenäosus see, mida koefitsiendid kajastavad. Kaudne tõenäosus aitab sul välja arvestada kihlveosaidi matemaatilise eelise. Veelgi olulisem on, et kaudne tõenäosus võib aidata sul kindlaks teha, kas kihlvedu pakub sulle otsitavat väärtust või mitte.

Leia väärtuslikud panused

Sinu rusikareegel peaks olema, et kunagi ei tohi teha panust, millel pole sinu meelest lisaväärtust. Lisaväärtus on olemas alati, kui võimalused on seatud kõrgemaks, kui sa arvad, et need peaksid olema. Kaudne tõenäosus näitab meile, kas see on nii või mitte.

Kaudse tõenäosuse näide

Et kaudset tõenäosust selgemalt selgitada, vaatame üht hüpoteetilist tennisematši. Kujuta ette, et matš toimub kahe niisuguse mängija vahel, keda spordiennustusfirma võrdseks peab. Sinu online kasiino hindab mängijate võiduvõimalusi võrdseks ja seega määrab mõlema mängija koefitsiendiks 2,00 (kümnendkujul).

Praktikas ei sea ennustussait kunagi mõlema mängija koefitsiendiks 2,00. Miks see nii on, selgitame veidi hiljem. Selle näite puhul eeldame siiski, et just nii nad tegid.

Niisugused koefitsiendid näitavad sisuliselt, et sellele matšile ennustamine on justkui mündivise. On kaks võimalikku tulemust ja mõlemad on täpselt sama tõenäolised. Teoorias on igal mängijal 50% võimalus matš võita.

See 50% on kaudne tõenäosus. Seda on lihtsas näites lihtne kirjeldada, aga see ei ole alati nii. Õnneks on olemas valem komakohtade kaudseks tõenäosuseks teisendamiseks.

Kaudne tõenäosus = 1 / kümnendkoefitsient

See annab Sulle tulemuseks arvu nulli ja ühe vahel, mis väljendab võidutõenäosust. Tõenäosus on siiski arusaadavam, kui see on kuvatud protsentides. Ülaltoodud valemi tulemusest saad protsendimäära, kui korrutad tulemuse 100-ga.

Šansid meie tennisematši näites 2,00, nagu juba näitasime. Väikese arvutamise tulemusel näeme, et 1/2.00 on 0,5 ja 0,5 korrutatuna 100-ga annab tulemuseks 50%.

Tulus spordiennustus = väärtuslikud panused

Kui igal mängijal oleks tõepoolest 50% võimalus see matš võita, siis ei oleks mõtet kumbagi kihlvedu teha. Sul on 50% võimalus oma raha kahekordistada ja 50% võimalus oma osalus kaotada. Sinu ootus on neutraalne.

Samas võiks arvata, et ühe mängija võidutõenäosusus on tegelikkuses veidi suurem. Võib-olla oled Sa nende viimase aja esitusi tähelepanelikult jälginud ja usud, et ühel mängijatest on tegelikult 60% võimalus oma vastast lüüa.

Sellisel juhul oleks Sinu panusel väärtus, kui panustad eelistatud mängija peale. Kui Sinu arvamus on õige, on Sul 60% võimalus kahekordistada oma raha ja ainult 40% võimalus oma sissemakse kaotada. Sinu ootus on nüüd positiivne.

Kõik selles artiklis toodud näited on väga lihtsustatud, sest selle lehe eesmärk on lihtsalt selgitada kõiki võimalusi, kuidas võimalikult hästi spordiennustusi teha.

Kaudne tõenäosus on edu võti

Põhiline tõetera, mille võiksid meelde jätta on, et kui arvad, et sinu meelest on mingi sündmuse tõenäosus suurem kui spordiennustussaidi pakutav tõenäosus, oled leidnud väärtuse, millele panustada.

Väärtuse leidmine on oluline, kui soovid, et spordiennustus Sulle tulle tooks. Oskus, mida peaksid proovima lihvida, kui tahad tippu jõuda. Ja kaudne tõenäosus on näitaja, mida arvestades leiad väärtust lihtsamini.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]